Gwiazdy, które żyją z ukrytymi schorzeniami

Celebryci, którzy żyją z ukrytymi schorzeniami

Każdy musi martwić się o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne – nawet celebryci. Niektóre gwiazdy wykorzystywały nawet swoje platformy do omawiania własnych schorzeń, a także do podnoszenia świadomości i podejmowania wysiłków na rzecz filantropii. Wszystkie te gwiazdy otworzyły się na temat życia z dolegliwościami zdrowotnymi zarówno w życiu codziennym, jak i w pracy w Hollywood

David Beckham

Często myślimy o sportowcach, że są w doskonałej kondycji. Jednak wielu sportowców boryka się z przewlekłymi schorzeniami, tak jak każdy inny zawód. Na przykład gwiazda piłki nożnej David Beckham ma astmę.

David Beckham

Nie mówił o tym zbyt wiele, ale jego agent podzielił się informacją, że od dzieciństwa choruje na astmę i że gwiazda piłki nożnej ma nadzieję zainspirować młodych sportowców. Poza tym potwierdzeniem, Beckham nie poruszył tego tematu, ale nadal dzieli się swoimi treningami, nawet odkąd opuścił boisko.

George Clooney

George Clooney jest jednym z najbardziej znanych aktorów w Hollywood. Niestety, doznał poważnego urazu kręgosłupa podczas kręcenia Syriany, co doprowadziło do długotrwałego bólu. Clooney opisał ten przypadek jako “najbardziej nieznośny ból, przez jaki kiedykolwiek przeszedłem”.

George Clooney

Później opisał swoją pracę z konsultantem ds. bólu w GQ: “Zasadniczo chodzi o to, aby zresetować próg bólu. Ponieważ wiele razy to, co dzieje się z bólem, to ciągłe opłakiwanie tego, jak się kiedyś czułeś”, opisując moment, w którym to zadziałało jako “euforię”.

Alyson Stoner

Alyson Stoner szczerze opowiedziała fanom o swoich osobistych doświadczeniach związanych z lękiem, depresją i zaburzeniami odżywiania.

Alyson Stoner

Omawiając swoją podróż do zdrowia psychicznego, Stoner powiedziała POPSUGAR: “Zasadniczą zmianą, która nastąpiła, było oderwanie się od idei, że moje ciało jest projektem do ukończenia lub przedmiotem do naprawienia”. Stoner założyła również platformę o nazwie Movement Genius, która ma na celu zajęcie się zarówno kwestiami zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

Venus Williams

Venus Williams jest mistrzynią na korcie tenisowym. Zawodniczka podzieliła się w 2011 roku informacją, że cierpi na zespół Sjogrena, który spowodował przerwę, w wyniku której Williams musiała opuścić U.S. Open 2011.

Venus Williams

Williams otworzyła się na temat swojej walki o diagnozę, przechodząc siedem lat z pogarszającymi się objawami, zanim została zdiagnozowana. Powiedziała Prevention.com: “Niestety, to typowe dla osób z chorobami autoimmunologicznymi. Są źle zdiagnozowani lub zbyt chorzy, by funkcjonować. Dosłownie odebrano mi profesjonalny tenis, zanim otrzymałam właściwą diagnozę”.

Claire Foy

Claire Foy jest kolejną gwiazdą, która otworzyła się na temat swojego doświadczenia życia z lękiem, z czym, jak mówi, zmagała się od dzieciństwa.

Claire Foy

Powiedziała The Guardian Weekend: “Kiedy masz lęk, masz lęk przed – nie wiem – przejściem przez ulicę. Rzecz w tym, że nie jest to związane z niczym, co wydawałoby się logiczne. Chodzi wyłącznie o to uczucie w dole brzucha”. Kontynuowała: “To mój umysł pracuje z prędkością tysiąca uderzeń na sekundę i ucieka z myślą”.

Tom Hanks

Tom Hanks jest jednym z najbardziej znanych i lubianych aktorów w Hollywood. Jego nazwisko przyciąga ogromne tłumy na prawie każdy film, w którym występuje.

Tom Hanks

Aktor przyznał, że w 2013 roku zdiagnozowano u niego cukrzycę typu 2. Hanks ujawnił, że zmagał się z wysokim poziomem glukozy we krwi przez prawie dwie dekady, zanim otrzymał diagnozę. Po raz pierwszy publicznie omówił ten stan z Davidem Lettermanem w programie Late Show With David Letterman.

Lady Gaga

Lady Gaga jest dobrze znana ze swoich energicznych występów, a także otworzyła się na temat swoich doświadczeń związanych z fibromialgią.

Lady Gaga

Gaga powiedziała kiedyś Vogue: “Irytują mnie ludzie, którzy nie wierzą, że fibromialgia jest prawdziwa. Dla mnie, i myślę, że dla wielu innych, to naprawdę cyklon lęku, depresji, PTSD, traumy i zaburzeń paniki, z których wszystkie wysyłają układ nerwowy w nadbieg, a następnie odczuwasz ból nerwów. Ludzie powinni być bardziej współczujący. Przewlekły ból to nie żarty. Budzisz się nie wiedząc, jak będziesz się czuć”.

Hugo Weaving

Jeśli nie rozpoznajesz Hugo Weavinga z imienia i nazwiska, z pewnością rozpoznasz jego pracę z The Matrix i The Lord of the Rings. Weaving otworzył się również na temat życia z epilepsją.

Hugo Weaving

Powiedział The Guardian: “Zdiagnozowano u mnie epilepsję, gdy miałem 13 lat i miałem napady raz w roku aż do czterdziestki. Potem po prostu przestały. Przy każdym ataku moją ostatnią myślą było zawsze: ‘Umieram'”. Weaving został zdiagnozowany w 1973 roku.

Seal

Piosenkarz Seal opowiedział o swoich doświadczeniach z rodzajem tocznia znanym jako toczeń rumieniowaty krążkowy lub w skrócie DLE.

Seal

Seal powiedział Yahoo!: “Mój toczeń pojawił się, gdy miałem 21 lat. Nie jest tak poważny jak toczeń układowy, który wpływa na narządy”. Podczas gdy DLE Seala jest ostatnio w remisji, mówił on o swojej dawnej nieświadomości blizn, które pozostawiła na jego twarzy, ale powiedział: “Ale potem szybko zdałem sobie sprawę, że to ciało nie jest tym, kim jesteśmy. Wyszedłem z tego lekko”.

Selma Blair

Stwardnienie rozsiane (SM) silnie wpływa na mózg i centralny układ nerwowy, prowadząc do niezliczonych objawów. W 2018 roku Selma Blair podzieliła się informacją, że zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane.

Selma Blair

W poście na Instagramie powiedziała: “Jestem niepełnosprawna. Czasami upadam. Upuszczam rzeczy. Moja pamięć jest zamglona. A moja lewa strona prosi o wskazówki z zepsutego GPS. Ale robimy to. Śmieję się i nie wiem dokładnie, co dokładnie zrobię, ale dam z siebie wszystko”.

Lena Dunham

Endometrioza jest przewlekłą chorobą, w której tkanka wewnątrz macicy rozrasta się poza nią. Lena Dunham głośno mówiła o swoich doświadczeniach z tym schorzeniem.

Lena Dunham

Powiedziała Cosmopolitan UK: “Endometrioza miała naprawdę interesujący wpływ na moje relacje z ciałem. Ból z natury nie sprawia, że czujesz się seksowna; ból nie sprawia, że czujesz się piękna, ale w inny sposób zmusiło mnie to do przejęcia odpowiedzialności za moje ciało i wyrażenia moich potrzeb”.

Jack Osbourne

Jack Osbourne po raz pierwszy pojawił się na ekranach telewizorów jako część reality show rodziny Osbourne’ów, które w dużej mierze skupiało się na jego ojcu – muzyku Ozzym Osbourne’ie.

Jack Osbourne

Jack Osbourne podzielił się informacją, że w 2012 roku zdiagnozowano u niego stwardnienie rozsiane. Osbourne podzielił się z Everyday Health, “czułem dziwny obowiązek” mówienia o stwardnieniu rozsianym, wyjaśniając: “Jestem w oczach opinii publicznej i pomyślałem, że to naprawdę przyniesie korzyści ludziom”. Dodał również: “Wiele osób, które są młodsze, jest zdenerwowanych, aby poinformować o tym ludzi z powodu piętna, które się z tym wiąże”.

Jada Pinkett Smith

U Jady Pinkett Smith zdiagnozowano łysienie w 2018 roku. Podobnie jak wiele aspektów jej życia osobistego, opowiedziała o swoich doświadczeniach w Red Table Talk..

Jada Pinkett Smith

Opisała, że zauważyła wypadające włosy: “To był jeden z tych momentów w moim życiu, kiedy dosłownie trzęsłam się ze strachu”. Jednak przeformułowała to, mówiąc: “Siła wyższa odbiera ludziom tak wiele… i na Boga, jeśli siła wyższa chce zabrać ci włosy… To wszystko?”. Kontynuowała: “Kiedy spojrzałam na to z tej perspektywy, naprawdę mnie to uspokoiło”.

Carrie Ann Inaba

Podobnie jak Venus Williams, Carrie Ann Inaba opowiedziała o swojej diagnozie zespołu Sjorgena. Nastąpiło to sześć lat po tym, jak omówiła swoją diagnozę stenozy kręgosłupa.

Carrie Ann Inaba

Gwiazda opowiedziała o radzeniu sobie z przewlekłym bólem spowodowanym tymi schorzeniami, mówiąc: “Kiedy cierpisz na przewlekły ból, stajesz się wyczerpany, ponieważ twoje ciało cały czas walczy z tym bólem. Ból kradnie życie. I jest ukryty, więc ludzie go nie widzą ani nie rozumieją”.

Cara Delevingne

Łuszczyca to choroba skóry, o której Cara Delevingne otwarcie mówiła w ostatnich latach. Modelka zwróciła na siebie uwagę tym, że nie zakryła swojej łuszczycy podczas Met Gali w 2022 roku.

Cara Delevingne

Powiedziała Glamour: “Zawsze mówiłam o mojej łuszczycy, więc to nie była nowość. Ale nigdy nie byłam bardziej naga publicznie”. Dodała również: “A potem przypomniałam sobie, że to nie jest dobre dla mojej skóry i że wiele osób żyje z łuszczycą. Nie jest to piękna rzecz, ale trzeba być z niej dumnym”.

Kim Kardashian

Delving nie jest jedyną modelką cierpiącą na łuszczycę. W rzeczywistości ikona mody i gwiazda reality show Kim Kardashian otworzyła się na temat swoich doświadczeń z tą chorobą.

Kim Kardashian

We wcześniejszych odcinkach swojego rodzinnego programu Kardashian wydawała się zdenerwowana tym stanem, ale przyznała, że od tego czasu pogodziła się z nim. Napisała na ten temat na swojej stronie internetowej, mówiąc: “Oczywiście zawsze mam nadzieję na wyleczenie, ale w międzyczasie uczę się po prostu akceptować to jako część tego, kim jestem”.

Anthony Anderson

Anthony Anderson jest dobrze znany ze swoich ról w serialach takich jak Black-ish. U Andersona zdiagnozowano również cukrzycę typu 2.

Anthony Anderson

Anderson powiedział Everyday Health: “Na początku nie traktowałem tego tak poważnie, jak powinienem. Słuchałem, ale tak naprawdę wdrożyłem to w swoje życie dopiero znacznie później”. Powiedział też: “W końcu przychodzi ten moment w życiu, objawienie, w którym myślisz: “Co muszę zrobić, aby to zmienić?””.

Gisele Bündchen

Zaburzenia lękowe i ataki paniki mogą powodować wiele cierpienia w czyimś życiu. Jest to coś, o czym mówiła Gisele Bündchen.

Gisele Bündchen

Powiedziała People, jak czuła się tak, jakby jej pozycja w życiu sprawiała, że czuła się tak, jakby nie mogła czuć tych rzeczy. “Czułam, że nie wolno mi czuć się źle. Ale czułam się bezsilna. Twój świat staje się coraz mniejszy i nie możesz oddychać, co jest najgorszym uczuciem, jakie kiedykolwiek miałam”.

Nick Cannon

Celebryta Nick Cannon był dość otwarty na temat swoich doświadczeń z toczniem. Chorobę zdiagnozowano u niego w 2012 roku. Rozmawiając z WebMD, Cannon powiedział: “Niekoniecznie wyglądam na chorego, ale są chwile, kiedy budzę się i nie mogę się ruszyć. To ciężka choroba”.

Nick Cannon

Później dodał: “Jestem tak samo żywy, tak samo latający i tak samo ekscytujący jak zawsze, jeśli nie bardziej, teraz, gdy mam tę chorobę. Postrzegam to jako błogosławieństwo, a nie przekleństwo. Mam toczeń, toczeń nie ma mnie”.

Dan Reynolds

Dan Reynolds jest najbardziej znany jako główny wokalista i frontman zespołu Imagine Dragons. U Reynoldsa zdiagnozowano zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, które ujawnił w 2015 roku.

Dan Reynolds

Reynolds początkowo wahał się mówić o swoim AS, ale podzielił się z Healio News: “Przed moją diagnozą było tak źle, że czasami nie mogłem poruszać się na scenie”, dodał również: “Ale teraz mogę żyć zdrowym, silnym życiem i robić rzeczy, które chcę robić”, odkąd dowiedział się o diagnozie.

Kristen Bell

Kristen Bell opowiedziała o swoich lękach i depresji w filmie promującym kampanię #MyYoungerSelf dla Child Mind Institute.

Kristen Bell

Poradziła: “Nie daj się zwieść tej grze doskonałości, w którą grają ludzie. Dążą do pewnej estetyki i wszystko wygląda tak pięknie, a ludzie nie wydają się mieć żadnych problemów. Każdy jest człowiekiem. Każdy ma problemy. Każdy czasami czuje się w środku paskudnie. Zasługujesz na to, by czuć się tak samo pięknie w dni, w które nie nosisz makijażu, w dni, w które nie bierzesz prysznica i w dni, w które czujesz się przygnębiona”.

Lil Wayne

Wielu celebrytów, zwłaszcza tych, którzy dużo występują na żywo, często musi radzić sobie ze swoimi problemami zdrowotnymi w oczach opinii publicznej.

Lil Wayne

W 2013 roku fani byli zaniepokojeni, gdy Lil Wayne miał serię trzech napadów w krótkim odstępie czasu. Raper szybko wkroczył do akcji i powiedział fanom: “To nie jest mój pierwszy, drugi, trzeci, czwarty, piąty, szósty, siódmy atak. Miałem wiele ataków. Po prostu nigdy o tym nie słyszeliście”.

Yolanda Hadid

Yolanda Hadid jest jedną z gwiazd Real Housewives of Beverly Hills – a także matką modelek Belli Hadid i Gigi Hadid.

Yolanda Hadid

Yolanda cierpi na boreliozę, o czym mówi dość otwarcie. Wyjaśniła ten stan People: “Są ciężkie dni, kiedy śpisz 12 godzin, budzisz się o 11 i nie możesz wstać z łóżka, z silnym bólem stawów, mgłą mózgową i niepokojem. Istnieje wiele objawów, których nie widać z zewnątrz, ale które powalają na kolana od wewnątrz”.

Bella Hadid

Podobnie jak jej matka, Bella Hadid również cierpi na boreliozę. Modelka powiedziała, że jej borelioza jest “we wszystkich moich stawach i dociera aż do mózgu”.

Bella Hadid

Bella Hadid rozmawiała kiedyś z People o swoich doświadczeniach z boreliozą, mówiąc: “Życie nie zawsze jest takie, jak wygląda na zewnątrz, a najtrudniejszą częścią tej podróży jest bycie ocenianym przez pryzmat tego, jak wyglądasz, zamiast tego, jak się czujesz”.

Alan Jackson

Pomimo tego, że Alan Jackson walczy z dziedziczną chorobą od ponad dekady, upublicznił tę wiedzę dopiero w 2021 roku. Miał do czynienia z neuropatią i zaburzeniem neurologicznym zwanym chorobą Charcota-Marie-Tootha.

Alan Jackson

Chociaż choroba nie wpływa na długość jego życia, prowadzi do skrajnych trudności w poruszaniu się. “Nazywa się CMT, jak na ironię, ponieważ CMT było dużą częścią mojej kariery”, podzielił się z fanami.

Montel Williams

Montel Williams jest znanym gospodarzem talk show, ale prowadzenie jego programu nie zawsze było łatwe, częściowo z powodu problemów zdrowotnych.

Montel Williams

Williams podzielił się tym, że starał się przezwyciężyć ból na antenie i poświęcić czas na przerwę reklamową. Powiedział Oprah: “[Chciałbym] odpuścić, skupić się, wrócić, usiąść i przeprowadzić kolejny wywiad z osobą. Robiłem to każdego dnia”. W latach 90. u Williamsa zdiagnozowano stwardnienie rozsiane.

Gina Rodriguez

Gina Rodriguez miała 26 lat, kiedy zdiagnozowano u niej chorobę Hashimoto, schorzenie, które silnie wpływa na tarczycę.

Gina Rodriguez

Rodriguez rozmawiała z SELF Magazine o swojej diagnozie, mówiąc: “W głębi duszy wiem, jak to jest czuć, że nie ma sposobu, abym mogła to wygrać, więc od czego mam zacząć?”. Powiedziała jednak: “Kiedy mówisz, że właśnie dzisiaj wybiorę to, ponieważ wiem, że to sprawi, że poczuję się lepiej, to nie jest taki szalony Mount Everest”.

Książę Karol

Ostatnio ludzie zaczęli zauważać, że palce księcia Karola wydają się być spuchnięte – co jest prawdopodobnie spowodowane zapaleniem stawów. Według dr Nye’a, starszego wykładowcy na Uniwersytecie w Chester, zapalenie stawów jest “częstym schorzeniem u osób powyżej 60. roku życia”.

Książę Karol

“Często dotyka trzech głównych obszarów dłoni – stawu kciuka lub stawów palców. Palce zwykle stają się sztywne, bolesne i spuchnięte i chociaż leki mogą pomóc w bólu, obrzęk może pozostać”.

Evanna Lynch

Fani Harry’ego Pottera mogą rozpoznać Evannę Lynch najlepiej z roli Luny Lovegood. Otworzyła się również na temat swoich doświadczeń z zaburzeniami odżywiania.

Evanna Lynch

Aktorka powiedziała Entertainment Tonight: “Ciągle musisz wybierać między negatywnym głosem, który jest w twojej głowie, mówiąc ci, że jesteś okropny we wszystkim, że jesteś do bani, a głosem mówiącym: “Nie, mogę być kimś”. Na tym polega codzienna praca”. Dodała: “Po prostu dokonując wyboru, aby powiedzieć: “Wybieram miłość””.

Bono

Wokalista zespołu U2, Bono, jest dość dobrze znany z noszenia okularów podczas występów publicznych. Nie jest to tylko jego wyczucie stylu.

Bono

Bono ujawnił, że nosi okulary przeciwsłoneczne z powodu trwającej trzy dekady walki z jaskrą. Muzyk powiedział publiczności The Graham Norton Show, że okulary przeciwsłoneczne pomagają chronić jego oczy po tym, jak choroba zaczęła powodować nadwrażliwość na światło, co nie jest rzadkością w przypadku jaskry.

Allan Houston

Allan Houston był gwiazdą NBA, który po przejściu na emeryturę z powodu przewlekłego zapalenia stawów został dyrektorem generalnym Westchester Nicks. Od tego czasu sportowiec włożył wiele wysiłku w pomoc w podnoszeniu świadomości.

Allan Houston

Brał nawet udział w kampanii Endo Pharmaceuticals 2011 “Apply Yourself!”. O przejściu na emeryturę powiedział: “Zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, by wrócić i zakończyć karierę tak, jak bym chciał. Ale kontuzja nie pozwoliła mi na to. To dla mnie właściwy czas, by ruszyć dalej”.

Toni Braxton

Muzyk R&B Toni Braxton ujawniła w 2008 roku, że zdiagnozowano u niej toczeń. Przez lata nadal informowała fanów o swoim stanie zdrowia.

Toni Braxton

Powiedziała magazynowi Prevention: “Byłam przerażona, przygnębiona i przestraszona, ale zdałam sobie sprawę, że muszę zmienić swoje życie. Może i mam toczeń, ale zdecydowałam, że nie będę ofiarą. Teraz słucham swojego ciała”. Gwiazda mówiła również o wpływie tocznia na jej karierę, utrudniając czasami występy.

Bret Michaels

Bret Michaels jest znany wielu jako frontman zespołu Poison. Michaels podzielił się w późniejszym okresie swojej kariery informacją, że w wieku sześciu lat zdiagnozowano u niego cukrzycę typu 1.

Bret Michaels

Decyzja o udostępnieniu tej informacji zapadła po tym, jak piosenkarz upadł na scenie w 1987 roku, co doprowadziło do mnóstwa plotek na temat jego zdrowia. Michaels wykonał wiele działań charytatywnych związanych z cukrzycą i powiedział Yahoo! News: “Zostałem pobity, ale nigdy nie czułem się pokonany”.

Alyssa Milano

Alyssa Milano już wcześniej mówiła o swojej depresji poporodowej i uogólnionym zaburzeniu lękowym, pisząc nawet esej dla TIME.

Alyssa Milano

Powiedziała: “Oto rzecz dotycząca chorób psychicznych: nie zawsze wyglądasz na chorego, a odpowiedzi nie zawsze są jasne lub czarno-białe, ale nie powinniśmy stawiać czoła tym wyzwaniom, stawiając kolejne przeszkody przed Amerykanami, którzy desperacko potrzebują opieki. Miałam to szczęście, że miałam środki i ubezpieczenie, by uzyskać pomoc i wsparcie, których potrzebowałam. Co dzieje się z tymi matkami, które nie mają takiego wsparcia, jakie ja otrzymałam?”.

Sam Faiers

Sam Faiers jest znana z pracy nad Mummy Diaries i pojawiła się w Celebrity Big Brother. Podczas kręcenia tego ostatniego programu zachorowała.

Sam Faiers

Wkrótce potem podzieliła się wiadomością o diagnozie choroby Leśniowskiego-Crohna i powiedziała BT: “W efekcie moje ciało się wyłączyło i dopiero udało mi się dotrwać do końca [programu Big Brother. Płakałem z bólu, gwałtownie chorowałem po zjedzeniu czegokolwiek, miałem czyraki na twarzy, nie miałem energii i tak straszny ból stawów w kostkach, że ledwo mogłem chodzić”.

Mariah Carey

Mariah Carey po raz pierwszy otrzymała diagnozę choroby afektywnej dwubiegunowej II w 2001 roku. Jednak nie mówiła o tym publicznie aż do 2018 roku.

Mariah Carey

Piosenkarka powiedziała People: “Do niedawna żyłam w zaprzeczeniu i izolacji w ciągłym strachu, że ktoś mnie zdemaskuje. To był zbyt duży ciężar do udźwignięcia i po prostu nie mogłam już tego robić. Szukałem i otrzymałem leczenie, umieściłem wokół siebie pozytywnych ludzi i wróciłem do robienia tego, co kocham – pisania piosenek i tworzenia muzyki”.

Alec Baldwin

Od pracy nad SNL po przeboje kinowe, można śmiało powiedzieć, że Alec Baldwin jest jednym z najbardziej znanych członków swojej słynnej rodziny.

Alec Baldwin

Zdiagnozowany z przewlekłą boreliozą Baldwin mówił o tym, jak trudna jest ta choroba, mówiąc: “Pierwszy raz był najgorszy ze wszystkich i naprawdę myślałem, że to jest to, nie będę żył”. Dodał, że teraz dokładnie sprawdza swoje dzieci pod kątem ukąszeń kleszczy, aby uniknąć zarażenia się tą samą chorobą.

Will.I.Am

Will.I.Am. to utalentowany muzyk, który wyrobił sobie markę zarówno samodzielnie, jak i jako członek zespołu Black Eyed Peas. Muzyk ma ADHD.

Will.I.Am

Will.I.Am. powiedział nawet, że jego praca w muzyce pomogła mu lepiej radzić sobie z objawami ADHD. Powiedział Mirror w 2013 roku: “Jedną z rzeczy, których nauczyłem się o ADHD jest to, że trudno jest utrzymać uwagę i nie można usiedzieć w miejscu, a ty zawsze jesteś w ruchu i myślisz o całej masie rzeczy, ale te cechy działają dobrze dla mnie w studiach”.

Tia Mowry

Podobnie jak wiele osób z macicą, Tia Mowry zna zmagania z endometriozą. Napisała nawet na ten temat artykuł dla Women’s Health..

Tia Mowry

Podzieliła się: “Myślałam, że jestem sama, ponieważ nikt, kogo znałam osobiście, nie miał z tym do czynienia, a potem zdałam sobie sprawę: Nigdy tak naprawdę nie widziałam, by ktoś z Afroamerykanów publicznie mówił o endometriozie lub swoich zmaganiach z niepłodnością. A kiedy nie znasz lub nie widzisz nikogo, kto wygląda tak jak ty, mówiącego o tym, przez co przechodzisz, czujesz się samotny i cierpisz w milczeniu”.

Kristin Chenoweth

Kristin Chenoweth rozpoczęła swoją karierę na Broadwayu, zanim stała się powszechnie znana w Hollywood. W wieku 24 lat powiedziała, że zaczęła zmagać się z migrenami i zawrotami głowy.

Kristin Chenoweth

Minęło jeszcze sześć lat, zanim zdiagnozowano u niej chorobę Ménière’a – chorobę ucha wewnętrznego. Powiedziała Women’s Health: “Nie chcę wyglądać na słabą, ale im jestem starsza, tym bardziej zdaję sobie sprawę, że “mam to, a dziś może nie być najlepszy dzień” i to jest bardzo wyzwalające”.

Sarah Hyland

Sarah Hyland podzieliła się swoją historią życia z dysplazją nerek. Choroba ta doprowadziła aktorkę do wielokrotnych przeszczepów nerek.

Sarah Hyland

Gwiazda podzieliła się kiedyś z Seventeen: “Urodziłam się z tak wieloma problemami zdrowotnymi, że lekarze powiedzieli mojej matce, że nigdy nie będę miała normalnego życia”. Hyland kontynuowała opisywanie wsparcia swojej matki, zanim powiedziała: “Jeśli nie mogę mieć zwykłego życia, równie dobrze mogę mieć niezwykłe. Jeśli postawisz sobie coś za cel, osiągniesz to”.

Selena Gomez

Jako była gwiazda Disneya, Selena Gomez spędziła większość swojego życia w oczach opinii publicznej. W 2015 roku Gomez ujawniła swoją diagnozę tocznia.

Selena Gomez

Gomez rozmawiała kiedyś z Lupus Research Alliance, aby powiedzieć: “Od samej choroby po leki stosowane w leczeniu choroby, toczeń może powodować samotność z powodu strachu przed infekcją, niemożności przewidzenia, jak będziesz się czuł każdego dnia i frustracji z powodu przewlekłego bólu i zmęczenia. Ważne jest, aby osoby z toczniem szukały pomocy w razie potrzeby i wiedziały, że nie są same.

Nick Jonas

The Jonas Brothers osiągnęli imponującą popularność, gdy byli młodzi. Zespół był nawet w trasie koncertowej w 2005 roku, kiedy Nick Jonas został hospitalizowany i zdiagnozowano u niego cukrzycę typu 1.

Nick Jonas

Powiedział Healthline: “To było niepokojące i początek mojego życia z tą chorobą. To dość szalone, gdy pomyślę, że gdyby nie było to leczone jeszcze przez kilka dni, mogłoby być naprawdę, naprawdę źle, ale otrzymałem opiekę, której potrzebowałem, kiedy jej potrzebowałem “. Jonas publicznie mówił o swojej chorobie, a nawet założył organizację charytatywną Change for the Children.

Gabrielle Union

Podobnie jak wiele kobiet, Gabrielle Union zmagała się z płodnością, o czym otwarcie mówiła. Na konferencji powiedziała: “Rzeczywistość jest taka, że mam adenomiozę”.

Gabrielle Union

Kontynuując, Union powiedziała: “Nic nie można zrobić z adenomiozą”. Aktorka wielokrotnie mówiła o życiu z adenomiozą, a zwłaszcza o jej wpływie na płodność. Zachęca innych: “Po prostu wiedz, że jeśli masz problemy z płodnością, nie jesteś sama […] Płodność nie jest problemem starszych kobiet. To problem, kropka”.

Daisy Ridley

Daisy Ridley to kolejna aktorka, która opowiedziała o swoim życiu z endometriozą, a także zespołem policystycznych jajników lub PCOS.

Daisy Ridley

Podzieliła się swoją własną podróżą diagnostyczną na Instagramie, kończąc słowami: “Chodzi mi o to, że każdy z was, kto cierpi z powodu czegokolwiek, powinien udać się do lekarza; zapłacić za specjalistę; poddać się testom hormonalnym; poddać się testom alergicznym; być na bieżąco z tym, jak czuje się twoje ciało i nie martwić się, że zabrzmi jak hipochondryk. Od głowy po czubki palców u stóp mamy tylko jedno ciało”.

Halsey

Halsey to kolejna gwiazda, która otworzyła się na temat swojej endometriozy. Podzieliła się, że ich diagnoza była momentem, który przyniósł mieszane emocje.

Halsey

Piosenkarka podzieliła się kiedyś na Twitterze swoją diagnozą, mówiąc: “Dowiedzenie się, że mam [endometriozę] było najbardziej słodko-gorzkim momentem, ponieważ oznaczało to, że nie zwariowałam! Nie byłam “dzieckiem”! Miałam pełne prawo czuć się tak, jakby świat się zawalił. Ale to było przerażające, gdy się dowiedziałam”. Zaapelowała również do fanów: “Wiedzcie, że nie jesteście sami”.

Christina Applegate

Christina Applegate ogłosiła w 2022 roku, że zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane. Pomimo choroby Christina nalegała na dokończenie kręcenia ostatniego sezonu swojego hitowego serialu Dead to Me, aby dać fanom zamknięcie.

Christina Applegate

Aktorka twierdzi, że filmowanie podczas choroby było najtrudniejszą rzeczą, jaką kiedykolwiek musiała zrobić. W tej chwili Christina musi używać laski do chodzenia i twierdzi, że przytyła 40 funtów. Obecnie robi sobie przerwę od pracy i skupia się na swoim zdrowiu.

Bruce Willis

W 2022 roku Bruce Willis wycofał się z aktorstwa z powodu zdiagnozowanej u niego afazji. Afazja powoduje problemy językowe, więc ma sens, że wpłynie to na karierę Willisa. Niestety, sytuacja pogorszyła się w 2023 roku, kiedy stan Bruce’a przerodził się w demencję.

Bruce Willis

Niestety, obecnie nie ma lekarstwa na chorobę 67-latka. Chociaż możemy nie zobaczyć więcej filmów Bruce’a Willisa, jego wpływ na Hollywood pozostanie. Ostatni film aktora, Assassin, trafi do kin 31 marca 2023 roku.

Sinéad O’Connor

Sinéad O’Connor niedawno otworzyła się na temat swojej życiowej walki ze zdrowiem psychicznym, która została pogorszona przez tragiczną utratę syna Shane’a w 2022 roku. Tragedia uderzyła ponownie w 2023 roku, kiedy O’Connor zmarła w wieku 56 lat.

Sinéad O’Connor

Krótko przed śmiercią piosenkarka dała jasno do zrozumienia, że pracuje nad swoim zdrowiem psychicznym i ma plany na przyszłość. W szczególności wspomniała, że właśnie przeprowadziła się z powrotem do Londynu, pracuje nad nowym albumem i chce wyruszyć w trasę koncertową.

Celine Dion

Celine Dion musiała odwołać swoją długo oczekiwaną światową trasę koncertową, co wzbudziło wiele pytań wśród fanów. Niestety, odpowiedzią na te pytania było to, że u piosenkarki zdiagnozowano Stiff Person Syndrome – rzadką chorobę neurologiczną.

Celine Dion

SPS powoduje bolesne skurcze mięśni, które utrudniają Dion codzienne życie i uniemożliwiają jej występy. Chociaż nie ma jeszcze lekarstwa, Celine ciężko pracuje, aby utrzymać jakość swojego życia na jak najwyższym poziomie.